Alpina Şömine

Alpina kaliteli ince şık altın gibi parlak taş işçiliğiyle Aile şirketi olarak 1986 yılında ismini aile üyesinin adını alarak kurulmuştur. Yıllar içerisinde kendini geliştirip büyümüştür.

Özelleştirilmiş şömine tasarımı uzmanlığıyla tanınan Alpina üretir ve hatasız montaj prensipleriyle, performanslı enerji ve estetik düşünceleri birleştirerek komple ısıtma sistemlerini yapar.

Alpina’nın imalathanesinde tüm kişisel projeler tek tek yetkili mühendislerin ve kalifiye elemanların gözetimi altında üretilmektedir. Yaratıcılık ve sanat birleştirilerek, son teknoloji yöntemlerle, ihtiyaç duyulan her türlü şömine; kişinin isteklerine uygun şekilde ve projeye sadık kalınarak üretilmektedir.

Kendi kişiselleştirilmiş şöminenizin tasarımına ve uygunluğuna yardımcı olmak için, Bir Alpina danışmanı şömineyi koymak istediğiniz yeri görmek ve (güvenlik, teknik uygunluk, boyutları vb.) sizin projenin fizibilitesini değerlendirmek için gelecektir. Projenize birlikte karar vermek ve sizin sorularınızı cevaplamak, doğru çözümler üretmek için, Alpina’nın mühendis veya tasarım uzmanı ile (bütçesi, stil, malzeme, boyutlar, düzen vb. gibi) fikir alışverişinde bulunabilirsiniz. Amacımız ihtiyaçlarına uygun bir öneri ile sizlere yardımcı olmaktır.

Şömine tarzını kataloğumuzda ve sitemizde sunulan çağdaş, klasik, antika, modern ve rustik koleksiyonlar arasından seçebilirsiniz.

Şöminenin ateşini görmenizi sağlayan ısıtma haznesini istediğiniz boyut ve şekilde tasarlayabiliriz. Örnek olarak: Asansörlü bölmeli, prizmatik, dikdörtgen, yuvarlak, çok taraflı; pencere şeklini ise kavisli veya çift taraflı olarak yapabiliriz. İstediğiniz etkiyi elde etmek için doğal taşlardan granit ve mermer renk ve doku seçimini yaparak, geniş ürün yelpazesiyle oda yapılandırması, baca konumlandırması şömine koymak istediğiniz yere karar verebilirsiniz.

Şömine etrafında yaşam alanı düzenleyebilirsiniz. (Tv ünitesi, oturma grubu, mutfak, ada, vitrin)

Şömineniz Alpina’nın bir uzmanı tarafından, son uygulamalara uygun olarak, adım adım kurulacaktır. Konumlandırma, tabanı, haznesi, alt ve üst küpeşteleri ve lento kurulumu dışında işaretleme, duman kanalı, istinat duvarı yalıtımı ile birlikte, baca, davlumbaz, montaj ve izolasyon, sıcak hava çıkış ızgaraları konumlandırılması ve bitirme çalışmaları Prensiplere bağlı kalarak özenle yapılmaktadır.

Alpina yaptığı her projeye güvenle 10 yıl garanti vermektedir.


Misyonumuz

Sektörün ve toplumun beklentilerine uygun olan doğru ürünleri yapmak ve piyasaya sürmek.

Vizyonumuz

Yenilikleri izleyen ve uygulayan, Kaliteyi kendisine amaç edinen bu felsefeden taviz vermeyen.

Hata ve yanlışı kabul etmeyen, Hizmet sağlayanların tam katılımını sağlayan.

Hedefimiz

Sektörün ve toplumun beklentilerine uygun olan doğru ürünleri yapmak piyasaya sürmek.


Hizmette 25. Yıl

Alpina kaliteli ince ışık gibi parlak taş işçiliğiyle Aile şirketi olarak 1986 yılında ismini aile üyesinin adını alarak kurulmuştur. Yıllar içerisinde kendini geliştirip büyümüştür
Özelleştirilmiş şömine tasarımı uzmanlığıyla tanınan Alpina Üretir ve Hatasız montaj prensipleriyle, performanslı enerji ile estetik düşünceleri birleştirerek Komple ısıtma sistemlerini dağıtımını yapar.