Şömine Modeli

Gerek sitemizde, beğendiğiniz, gerekse uygun bulduğunuz bir model, Atölyemizde, Mühendis ve yetişmiş teknik elamanlarımız tarafından yapılır. Atölyemizin makine aksamları , malzemeyi işleme aparatları son teknolojinin imkanlarıyla donatılmıştır. Şömine modeli titiz bir işçilikle yapılıp, Bitmiş olarak gösterilir. Beğenildikten sonra montaja başlanır. Beğenilen modelin hatasız olması şarttır. Çünkü: Evinizin , en geniş, en güzel bölümünde . Evin iç dekarasyonunu tamamlayan unsurdur. Dekarasyonda , önemli bir yeri olan, Şöminenin ince detayları dahi, sanatsal uygulama gerektirir. Malzeme ve işçiliği kusursuz olan şömineyi seyretmek dahi dinlendirir yorgunluğu atar. Bu nedenle şömine seçimi çok önemlidir. İşinde uzmanlaşmış teknik ekibimiz. Ücretsiz keşif , ve tavsiyelerde bulunarak, evin özelliklerine uyan, dekorasyonda homojenleşen modeller önermektedir.

Isı Odası

Şöminenin Davlumbaz bölümüne uygulanır.Duman çıkışı paslanmaz çelik boruyla bacaya bağlanır. Şöminenin tüm iç yüzeyleri ,İthal Parok marka Folyolu, taş yünüyle izalasyonu yapılarak, ısı çıkış menfezleriyle Fonksiyonel ısınma sağlanır. Bu bölümün yapımı,Hata kabul etmediğinden, eğitimli, montaj ekibimiz sadece bir gün, montajla uğraşır. Doğru uygulamadan dolayı , en küçük kazan dahi 130 m2 alan ısıtmaktadır. 3 ton odun ( 650 TL ) Kış boyunca bitmez . İmalatçı oluşumuz ve Doğru montaj prensiplerimiz nedeniyle,Güvenle 10 yıl garantimiz altındadır.Ayrıca : Yanlış malzeme ve yanlış montaj , 400 TL civarında maliyeti düşürür. Bunun için , Güven ile 10 yıl garanti şartı çok önemlidir. Doğalgazlı ısınmaya göre % 50 Tasarrufludur. Doğru yapılmış şömine , Maliyetini 4 yılda amorti eder.

Yanma Haznesi

Pik döküm, Ateş Tuğlalı fark etmez . Seramik camlı kapalı yanma sistemli kazan olmalıdır. Böyle bir şömine haznesi, Ateşten odundan çıkan zehirli gazları,Karponmonoksit ve diğerlerini tam yaktığından, maksimum ısı elde ettiği gibi, aynı zamanda çevre dostudur.Döküm normu:EN 13229 belgeli ve CE etiketli olmalıdır. Isı kalkanı , Alev tutma aparatı, döküm kalınlığı, sızdırmazlığı soğutma kanalları , vs. Özellikleri , Teknik yönden , hatasız garantili yapıldığından, Firmamız. Fransız , Polonya markalı ürünleri, ekonomik fiyatlardan. Bayiliğinide alarak tercih etmiştir. Fransız , Ve Plonya markalı pik döküm Ateş tuğlalı , sulu sistem kazanlar. Açılım kapaklı ,veya Asansörlü kapaklı, Düz , Panaromik, Prizmatik, Turbo, vs, olmak üzere istenilen büyüklükte , 46 çeşit mevcudumuz vardır.


Hizmette 25. Yıl

Alpina kaliteli ince ışık gibi parlak taş işçiliğiyle Aile şirketi olarak 1986 yılında ismini aile üyesinin adını alarak kurulmuştur. Yıllar içerisinde kendini geliştirip büyümüştür
Özelleştirilmiş şömine tasarımı uzmanlığıyla tanınan Alpina Üretir ve Hatasız montaj prensipleriyle, performanslı enerji ile estetik düşünceleri birleştirerek Komple ısıtma sistemlerini dağıtımını yapar.